Bohyně lásky Afrodita

Zajisté nesmíme opomenout na zrození bohyně krásy a lásky jménem Afrodita, která se podle mýtů zrodila z mořské pěny na březích ostrova Kypr. Vystoupila nahá a okouzlují kráska, která byla plodem spermií boha nebe Úrana s mořem.

Každý krok Afrodity přinesl růst, pučící a kvetoucí květiny, byla zrodem života, lásky a vášně na ostrově. Byla spojována se sexualitou už za Homéra i Hesiódose.  Avšak nejkrásnější bohyně dostala za muže nejošklivějšího, chromého boha ohně Hefaista, který ale vše co ukoval, ať už meče nebo šperky, byly těmi nejskvostnějšími věcmi, kterými si získal u všech uznání. Zatímco Afrodita flirtovala, ba dokonce zplodila i děti s bohem vojny Árem, kdy jich měla pět a s bohem vína a životní radosti Dionýzem měla syna Priapa. Za svou nevěru byla svým mužem ponížena, kde v zápětí utekla z Olympu na Kypr.

V jejím útočišti chrámu Pafose se uskutečňovali tajemné sexuální rituály. Dnes zde můžeme najít maličké muzeum, místo Kouklia, která  nás svou krásou uchvátí. Každopádně stojí za vidění i památky bohyně lásky, které nám dopřeje Afroditina cesta pro turisty.

Leave a Reply